APOCALYPTO 2007

Pokud si chceš vyzkoušet, jak na tom jsi a chceš zažít něco dobrodružného, přihlas se. Apocalypto 2007 je akční několikadenní hra na podzimní prázdniny pořádaná partou dobrovolníku sdružujících se kolem statku a bratří Františkánů. Apocalypto volně navazuje na již tradiční říjnové klání Soumrak bojovníků. Letošní outdoorová hra bude ale tvrdší! Delší... Ukáže, jak dokážete vycházet se svými souputníky, jak se dokážete navzájem povzbudit, jestli dokážete odhadnout vaše síly, i síly celého týmu. Bude zapotřebí orientace v terénu stejně jako umění se rozhodovat. Apocalypto ti ukáže sebe sama. Tato fyzicky náročná hra s přespáváním venku je vhodná pro mládež od 12 let, stejně jako pro dospělé!

„Strach je nákaza. Je to nemoc. A ty už jsi nakažený taky, strach ti sebral tvůj klid. Ale já jsem tě, můj synu, neučil strachu! Tak ho vyžeň ze svého srdce!“

Píše se rok 1504, ocitáš se na Yucatanském poloostrově a jsi bojovník/bojovnice (možná dokonce budoucí náčelník) jednoho z dosud svobodných nepodrobených domorodých kmenů, kmenů, které si ještě nepodmanil výbojný tyranský vládce rozpínající se Mayské říše.

Jednoho dne došlo i na váš mírumilovný, přesto statečný kmen. Mnoho mužů, žen i dětí bylo pobito v těžkých bojích, mnoho bylo vzato do zajetí, mezi nimi i ty. Odtud existuje jediná cesta – smrt na obětním oltáři!

Z tvého kmene přežila útok barbarských Mayů ještě malá skupinka, mezi nimi i pár tvých příbuzných, kteří se ukryli, ale hrozí jim nebezpečí. Proto se musíš vrátit, proto ještě nesmíš zemřít...

Statek.org, mikesovi@seznam.cz